„Baltic Startup“ scena – šiandienos realijos ir rytojaus galimybės

„Google“ užsakyta ataskaita:

Civitta, bendradarbiaudama su Google, parengė visų laikų išsamiausią ataskaitą apie startuolių ekosistemą Baltijos šalyse. Rezultatai rodo, kad augantis jų skaičius jau dabar prisideda prie didelio ekonomikos augimo, o ateityje gali daryti dar didesnę įtaką. Tačiau, ieškant finansavimo ir talentų, startuolių plėtrą lėtina įvairios kliūtys. Jų kūrimas yra sunkus darbas – mes tai puikiai suprantame!

Todėl nusprendėme pasinerti į startuolių ekosistemą, įvertinti jų būklę, nustatyti ekonominį poveikį bei ieškoti būdų, kaip tą poveikį dar labiau padidinti. Tikimės, kad ši ataskaita taps naudingu vadovu ir padės kitiems ekosistemų žaidėjams palengvinti savo startuolių kelionę.

 

Šioje ataskaitoje pateikiame įžvalgas, išplaukiančias iš antrinių duomenų analizės, pokalbių su pagrindiniais startuolių ekosistemos žaidėjais ir startuolių steigėjų bei potencialių darbuotojų apklausų.

Priešistorė:

Baltijos startuolių ekosistemos potencialas akivaizdus – pastaraisiais metais visose trijose Baltijos šalyse pastebėtas spartus jų skaičiaus augimas.  Šiose lenktynėse su daugiausia startuolių (1 300+) pirmauja Estija, po jos rikiuojasi Lietuva (1100+) ir Latvija (600+).

Pajamos šioje ekosistemoje pakankamai didelės, kad tiesiogiai darytų įtaką kiekvienos šalies ekonomikai. 2021 m. Estijoje jos siekė 1,4 mlrd. eurų, Lietuvoje – 1,8 mlrd. eurų, o Latvijoje – 0,4-0,5 mlrd. eurų.

Tai rodo, kad šių valstybių biudžetus papildo didžiulė dalis mokesčių. Taip pat verta paminėti, kad startuolių pramonės darbuotojai uždirba beveik dvigubai didesnį nei vidutinį atlyginimą savo šalyje.

Projekto svarbiausios detalės:

  • Centralizuota skaitmenizavimo sistema visų verslo sričių palaikymui.
  • Išmaniųjų sprendimų kūrimas ir techninių žinių suteikimas.
  • Transformacijos palaikymas, naudojantis verslo veržlumu.
  • Įgūdžių ir gebėjimų plėtra įmonės viduje.

Mūsų indėlis:

  • Tarpinio programinės įrangos su varijuojančiu masteliu sprendimo kūrimas.
  • Programinės įrangos architektūra ir dizainas.
  • Dizaino sprintas.
  • Aukšto tikslumo prototipų kūrimas.
  • Produkto dizainas.

 

Pilną ataskaitą galite pamatyti sekdami nuorodą: https://www.calameo.com/read/005151365255567a2bab5